Електростимуляція – це лікувальне застосування електричного струму з метою знеболювання, а також для посилення рухової активності м'язів шляхом деполяризації моторного нерву. Ця терапія широко застосовується в реабілітації, вона ефективна для підтримки діапазону рухів, збільшення м'язової сили, забезпечення підтримки тонусу м'язів після ушкоджень.
Основні показання для електротерапії:
- Лікування і контроль больового синдрому;
- Стимуляція роботи м'язів у вихованців з м'язовою гіпо – або атрофією;
- Посилення регенерації (поліпшення відновлення тканин);
- Прискорення загоєння тканин.
Основні пацієнти, яким показана електротерапія – лежачі тварини, тварини з парезом або паралічем, після різних ортопедичних операцій, травм, при артриті, тварини з гострим і хронічним больовим синдромом і т.д.
Важливо – застосування електротерапії є доповненням до реабілітації в цілому, яку призначає лікар, виходячи з особливостей захворювання і організму. Також є свої показання та протипоказання, не займайтеся самолікуванням (стаття несе ознайомлювальний підтекст, а не навчальний)
Найчастіше використовуються такі методи електротерапії:
- транскутанна електронейростімуляція (TENS);
- нервово-м'язова електростимуляція (NMES);
Переваги TENS:
1. Електричний сигнал проходить до нервів шкіри, які передають біль, і блокують біль. Може супроводжуватися відчуттям поколювання.
2. Допомагає організму виробляти ендорфін – природні знеболюючі. Це доповнення до фізіотерапії, яке допомагає знизити прийом ліків
Переваги NMES:
1. Нервово-м'язова електростимуляція використовується для запобігання атрофії м'яза або групи м'язів.
2. NMES використовується для імітації силових тренувань для тварин, які не можуть нести свою вагу або мають обмежене використання однієї м'язи або групи м'язів.
Ще одним великим плюсом електротерапії є можливість власникам використовувати його в домашніх умовах! Фізіотерапевт проводить інструктаж і допомогу в налаштуваннях апарата, допомагає і навчає правильно розміщувати електроди (розміщення залежить від цілей використання апарату, які встановлюються на прийомі виходячи з огляду, хвороби і особливостей організму).
Дуже важливим є правильне використання апарату – налаштування, розміщення електродів, тривалість процедури і т.д. Сама по собі процедура безболісна, тому можна пристосуватися виконувати в період, коли можна відволікти тварину – сон, годування, погладити або почухати, щоб зручніше розміщувалися електроди і не зміщувалися в процесі сеансу.