Люмбо-сакральний стеноз

Одне з неврологічних захворювань, яке зустрічається особливо у великих порід собак – люмбо-сакральний стеноз.

Це захворювання, при якому відбувається здавлювання нервових корінців в області попереково-крижового з'єднання.
Зараз хотілося б зупинитися на деяких помилках, які дуже поширені з приводу цього захворювання.

1. Напевно найважливіше і поширеніша помилка, коли пацієнту з паралічем лап ставлять діагноз як причину паралічу – люмбо-сакральний стеноз.

При цій хворобі не розвиватиметься параліч (повна відсутність ходи задніх лап)! Пояснюється це досить просто, якщо знати анатомію.

У собак спинний мозок закінчується на рівні приблизно 5-6 поперекового хребця (всього їх 7), далі йдуть тільки нервові корінці (так званий "кінський хвіст"). На рівні кожного хребця з каналу виходять нервові корінці, які далі, переплітаючись, утворюють нерви. Один нерв формується кількома нервовими корінцями. Так ось, при люмбо-сакральному стенозі стискаються тільки нервові корінці на рівні попереково-крижового з'єднання (з одного або з двох сторін). Тобто тільки один нервовий корінець для одного нерва. Для того, щоб розвинувся параліч – має бути або ураження кількох нервів, або самого спинного мозку, чого при даній проблемі не відбувається.

Тому – якщо у пацієнта параліч, або виражений парез – потрібно шукати іншу причину. При люмбо-сакральному стенозі основними симптомами буде біль, кульгавість.

2. Дану проблему можна запідозрити по рентгену, але
для підтвердження варто проводити інші методи діагностики – МРТ, КТ. На рентгені видно тільки хребці, але не видно спинний мозок, нервові корінці.

Запам'ятаємо! Рентген для запідозрити проблему – підійде, але для поставити остаточний діагноз і призначити подальше лікування (і особливо хірургічне) – ні

3.
На даний момент не існує якогось одного варіанту лікування, який би підходив всім без винятку. Деякі собаки реагують на консервативне / медикаментозне лікування, деяким необхідно хірургічне лікування (при чому для кожного пацієнта буде потрібна своя техніка операції).

Резюме:

У собаки різко відмовили лапи (параліч) – це не люмбо-сакральний стеноз
Рентген – не поставить остаточний діагноз і для прийняття радикальних рішень не підійде

Призначене лікування, яке допомогло собаці Вашої сусідки зі схожою ситуацією не означатиме, що це ж лікування підійде і Вашому улюбленцю (все індивідуально!)

Діагностуємо. Лікуємо. Реабілітуємо.

Записатись на консультацію
Ветеринарна клініка неврології та реабілітації Neurocare
м. Київ
вул. Гната Юри, 9 (вхід з двору)
тел +38 091 481 01 89
vetneurocare@gmail.com
*На період воєнного стану графік роботи уточнювати за телефоном/вайбер
Правила обслуговування
© 2024 Neurocare. All Rights Reserved.