Методи діагностики в неврології трохи про МРТ

Умовно всі методи досліджень в неврології можна розділити на 2 групи.

Перша – це пошук причин поза нервової системи. До неврологічних симптомів можуть призводити захворювання внутрішніх органів, або інтоксикації. При цьому в нервовій системі ніяких структурних патологій не буде.

Наприклад, до судом можуть призводити інтоксикації (отруєння), деякі захворювання внутрішніх органів. На цьому етапі діагностики можуть знадобитися різні дослідження (в залежності від клінічного випадку) – аналізи крові, рентген та ін.

Друга група досліджень – це візуалізація нервової системи (потрібно "переглянути" нервову систему). Основні методи для цього – КТ, МРТ, мієлографія. У кожного з цих методів є свої показання і можливості.

Наприклад, за допомогою КТ ми дуже добре зможемо візуалізувати кісткові структури, але майже не зможемо оцінити структуру головного мозку. МРТ, навпаки, дуже хороший для діагностики м'яких тканин (головний, спинний мозок), але не підходить для оцінки кісток.

Таким чином, однією з основних діагностичних процедур при дослідженні пацієнтів з неврологічними захворюваннями (головного або спинного мозку) є МРТ.

Умови проведення МРТ
На відміну від людей, для проведення МРТ собакам і кішкам необхідно використання анестезії, тому що МРТ вимагає повної нерухомості протягом мінімум 30-40 хвилин. Тому перед проведенням цього дослідження лікар повинен оцінити стан пацієнта, і, при необхідності, провести додаткові дослідження для оцінки анестезіологічного ризику.

Від чого залежить якість МРТ?
При проведенні МРТ дуже важливим є техніка виконання, тобто оператор МРТ повинен знати особливості проведення МРТ собакам і кішкам, яке сильно відрізняється від МРТ людині.До правильної техніки виконання відносяться правильні укладання і розташування зрізів, специфічні набори програм (на різних програмах різні патології виглядають по різному, що допомагає більш точно визначити причину), при необхідності використання контрасту і ін.

Другим фактором може бути характеристика обладнання (наприклад, на високопольному томографі можна отримати більш детальні зображення). Але при неправильному виконанні дослідження на високопольному томографі може бути гірше, ніж на низькопольному.

Всі ці нудні, на перший погляд, моменти є дуже важливими в нашому основному завданню – постановці правильного діагнозу, від чого буде залежати лікування і прогнози.

Оцінка МРТ
В ході дослідження лікар отримує багато різних зображень. Наступний етап – потрібно все детально оглянути і визначити, чи є якісь структурні патології.

При цьому правильність виконання МРТ буде сильно допомагати лікарю інтерпретувати дані дослідження.

На цьому етапі також важливим є запис МРТ дослідження в спеціальному форматі DICOM, що дозволить лікарю практично в 3D, з різних сторін, розглядати одну і ту ж ділянку або редагувати саме зображення (наприклад, яскравість, контрастність і т.д.) (чого не можна зробити, якщо дослідження записується у вигляді звичайних картинок).

Також потрібно пам'ятати, що апарат МРТ – це не чарівний прилад, який пише на екрані діагноз. Це всього лише один з методів додаткової діагностики, який при правильному використанні може показати структурні патології.

Але, навіть бачачи структурні патології, не завжди на 100% можна сказати, що конкретно викликає дані зміни (наприклад, деякі види новоутворень можуть виглядати так само, як і запалення), тому дані МРТ потрібно завжди зіставляти з іншою інформацією (дані анамнезу, огляду , інших діагностичних процедур).

МРТ може бути не інформативним, якщо захворювання не викликає структурних змін в нервовій системі, або при неправильному виконанні – неправильна техніка, неправильна зона обстеження (тому важливий детальний неврологічний огляд перед проведенням МРТ) та ін.

Підсумок – МРТ необхідно не всім неврологічним пацієнтам і для того, щоб отримати максимальну кількість інформації – його необхідно правильно виконувати.

Бажаємо Вам і Вашим чотириногим компаньйонам не хворіти!

Діагностуємо. Лікуємо. Реабілітуємо.

Записатись на консультацію
Ветеринарна клініка неврології та реабілітації Neurocare
м. Київ
вул. Гната Юри, 9 (вхід з двору)
тел +38 091 481 01 89
vetneurocare@gmail.com
*На період воєнного стану графік роботи уточнювати за телефоном/вайбер
Правила обслуговування
© 2024 Neurocare. All Rights Reserved.